Saturday
9.73°C / 20.17°C
9.87°C / 21.76°C

Remiză pentru CSM Vaslui la debutul în play-out!

CSM Vaslui a terminat la egalitate, scor 1-1, jocul cu Șomuz Fălticeni. Este a treia remiză obținută în fața sucevenilor în actuala ediție de campionat, după 3-3 și 2-2 din sezonul regular.

A fost primul joc pentru formația vasluiană în play-out, după ce în prima etapă a stat.

Meciul a fost controlat de echipa antrenată de Adi Racoviță și Gabriel Crăciun, însă oaspeții au fost cei care au deschis la singura fază de poartă avută în prima repriză. În partea a doua, fotbaliștii lui CSM Vaslui au dominat teritorial, și-au creat ocazii de gol, însă abia în minutul 83, Cosmin Tofan restabilește egalitatea.
Și adversara a avut două mari șanse de gol, portarul nostru, Alexandru Dohotariu, reușind să rețină mingile trimise periculos către poartă.
Cu acest prim punct, CSM Vaslui se menține pe primul loc în play-out, cu 22 de puncte.