Vaslui, RO

-8.06°C
Broken Clouds
Wednesday
-4.69°C / 1.94°C
Thursday
1.53°C / 2.56°C

CSM Vaslui s-a deplasat degeaba la Botoșani

CSM Vaslui s-a deplasat degeaba la Botoșani

Situație penibilă petrecută astăzi la Botoșani. Echipa a doua a CSM Vaslui ar fi trebuit să dispute de la ora 12 meciul cu Magnum din localitate, partidă contând pentru ultima etapă a sezonului regular, Divizia A.

Însă, administratorul sălii polivalente din Botoșani nu a permis accesul celor două echipe și a arbitrilor, astfel că după câteva minute de așteptare, s-a decis ca partida să nu se mai dispute. Cel mai probabil, FRH va decide câștigarea meciului de către CSM Vaslui la masa verde.

Se pare că CSM Botoșani nu a mai plătit chiria, iar administratorul le-a interzis folosirea sălii.

Pe lângă faptul că nu avea voie să facă transferuri, din cauza datoriilor către Bogdan Șoldănescu, Magnum Botoșani a mai primit o veste tristă. Președintele Cătălin Stoleru a fost găsit în stare de inconștiență la domiciliu și a fost transportat la spital,

Image